Patru persoane au fost transportate la spital în urma unui accident rutier produs pe traseul R6, în apropierea satului Mihailovca, raionul Sângerei, la scurt timp după izbucnirea unui incendiu la un autocamion-cisternă care transporta combustibil.

Potrivit Poliției, după izbucnirea incendiului au fost instituite restricții de circulație pentru a asigura siguranța participanților la trafic. Cu toate acestea, doi conducători auto au ignorat măsurile impuse și au încercat să traverseze sectorul afectat de fumul dens.

În aceste condiții, un automobil de model Renault și unul de model Toyota s-au ciocnit violent.

În urma impactului, ambii șoferi și doi pasageri au suferit diverse traumatisme și au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale.

Șoferul autocamionului-cisternă implicat în incendiul produs anterior nu a fost rănit.

Traficul pe traseul R6 a fost blocat temporar, iar echipele de intervenție și autoritățile competente continuă acțiunile de lichidare a consecințelor incendiului și de stabilire a tuturor circumstanțelor în care s-a produs accidentul rutier.

Abonează-te la canalul nostru de Telegram Subiectul Zilei!